пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
18.09.2013 | Ольга Гончарова, Харківська правозахисна група
Нові видання

Василь Стус: Поет і Громадянин. Книга спогадів та роздумів

   

Видавництво «КЛІО»  видало збірник  «Василь Стус: Поет і Громадянин». Цю книгу впорядкував Василь Овсієнко. До книги увійшли спогади та роздуми друзів, знайомих та родичів, які вважали своїм обов’язком зберегти  подробиці життя цієї надзвичайної людини. Хтось написав чи розповів по свіжому сліду, і ці свідчення найцінніші, інші - з відстані часу, і це виважені оцінки. Упорядник відібрав для цієї книги спогади 74 авторів.

Спогади про Василя Стуса почало збирати видавництво «Смолоскип» імені Василя Симоненка одразу після загибелі Поета. Тоді Осип Зінкевич і Микола Француженко впорядкували й зредагували книжку «Василь Стус в житті, творчості, спогадах та оцінках сучасників». Вийшла ця книга в Канаді в 1987 році.

Поет і громадянин  - це не дві різні його іпостасі. Це цілісна Особистість не лише національного, а й вселюдського масштабу. У цьому переконуєшся, читаючи свідчення й оцінки людей різних національностей і різного світогляду. Більшість цих спогадів – це ще й роздуми сучасників про Поета і Громадянина, які слід зберегти для молодих поколінь.

Василь Стус живе сьогодні. Доказ тому – зростання інтересу до його творчості й особи.

Книжка адресована насамперед молодому поколінню українців, яке потребує щоб попереду йшов хтось бездоганний і відважний.

Людина морального абсолюту, яка знає, що «обов’язки сина народу, відповідального за цей народ, - єдині обов’язки».

Книга вийшла за підтримки Фундації ім. І.Багряного (США) та ЗАТ «Оболонь».


Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль